Časté otázky k montáži LPG

LPG je skratkou z anglického slovného spojenia Liquefied Petroleum Gas – čiže skvapalnený ropný plyn. Je to plyn, ktorý sa získava pri ťažbe zemného plynu a ropy alebo ako vedľajší produkt pri spracovaní ropy v rafinériách.

Vo väčšine prípadov áno. Záleží to najmä od počtu najazdených kilometrov a samotnej spotreby auta. Čím je spotreba pôvodného paliva vyššia, tým viac sa prestavba na LPG oplatí. Vyplňte krátky, nezáväzný formulár a my Vám zašleme presnú cenu prestavby.

Áno. Vozidlo spaľujúce LPG je bezpečnosťou porovnateľné s klasickým benzínovým a dieselovým autom. Pri prestavbe vozidiel dodržiavame najvyššie bezpečnostné štandardy a samozrejmosťou je aj certifikácia.

Nie. Vďaka kvalitnej a certifikovanej prestavbe u nás o záruku na Vaše vozidlo neprídete a prestavba bude riadne zapísaná do technického preukazu.

Zariadenia na spaľovanie LPG by mali byť na vozidlách kontrolované optimálne 1x do roka. Kontrola odhalí prípadný únik paliva a stav nádrže, hadíc a spojov. Kontrola zariadenia je vykonávaná aj počas pravidelnej dvojročnej emisnej a technickej kontroly.

Spotreba LPG je spravidla o niečo vyššia ako spotreba benzínu (približne o 10 až 20%). Vyššiu spotrebu však vykompenzuje výrazne nižšia cena tohto paliva – až o 40%. Spotreba pôvodného paliva zostane rovnaká.

Áno. V rámci celej Európy je tankovanie LPG bežnou záležitosťou. V niektorých krajinách sa však používa na tankovanie iný typ koncovky pre pripojenie tankovacej pištole. Obvykle ju má obsluha čerpacej stanice k dispozícií, no je praktické si zaobstarať potrebnú redukciu pred cestou do danej krajiny.